Vazba

Bloky, zápisníky, brožury, katalogy, kalendáře i diáře svážeme podle vašeho přání. Zaměřujeme se především na spirálovou vazbu.

Dvojitá kroužková vazba Twin Wire je nejdokonalejší způsob použití spirály v knihařské vazbě. Umožňuje snadné otáčení listů až o 360°.

Zjistit více

 

Vinutá kovová spirála je základní druh knihařské vazby. Využívá se především u stolních kalendářů, ale také u manuálů, bloků a jiných publikací.

Zjistit více

 

Mezi hlavní výhody plastové spirály patří pevnost, tvarová paměť (po jakékoliv deformaci se vrátí zpět do svého původního tvaru) a její zdravotní nezávadnost.

Zjistit více

 

Je známá především z klasických školních sešitů či časopisů. Listy publikací jsou uprostřed přehnuté a sešité drátěnými skobkami. 

Zjistit více

Je vhodná zejména pro pevné a trvanlivé svázání. Blok papíru je ze strany prošit drátěnými skobkami. Hřbet může být také zakrytý plátnem, nebo je možné přidat obálku, která zakryje vazbu a vytvoří hřbet.

Zjistit více

 

Listy bloku jsou ve hřbetu zalepené. Vazba není příliš pevná a díky tomu se dají jednotlivé listy celkem snadno odtrhávat.
Rozlišujeme tři základní varianty – bez obálky, se zavěšenou obálkou (pro snadnější odtrhávání listů), nebo lepenou vazbu s pevnou obálkou.

Zjistit více