Technologie

Moderní technologie a šikovné ruce našich zaměstnanců dohromady tvoří skvěle sehraný tým – už více než 30 let.

Bloky, zápisníky, brožury, katalogy, kalendáře, diáře či skicáky svážeme podle přání zákazníka. Zaměřujeme se především na spirálovou vazbu, která má mnoho výhod.

Zjistit více

 

Snášení

Brožury, kalendáře, diáře a knihy musí mít všechny stránky seřazené ve správném pořadí. Pro rychlé snesení listů disponuje naše rodinné blokařství moderními stroji.

 

 

Listy bloků, brožur, kalendářů a diářů svázaných Twin wire nebo vinutou spirálou je nutné před vazbou naperforovat. Proseknout dokážeme mnoho druhů papíru, ale i plast a další netradiční materiály.

Zjistit více

 

Metoda přímého převodu digitálních dat z počítače, do tiskárny a následně přímo na papír bez jakýchkoliv mezikroků. Digitální tisk je vhodný pro tisk letáků, plakátů, vizitek, různých pozvánek a oznámení, dárkových poukazů či brožur.

Zjistit více

Řezání

Na začátku každé zakázky je paleta s papírem. Absolutní přesnost řezu, kvalita a rychlost to jsou základní předpoklady pro jeho další zpracování.

Nejnovější technologií v naší výrobě je laser. Tiskneme laserem do papíru. Používáme ho především na povrchovou úpravu desek zápisníků, diářů, brožur a knih svázaných kroužkovou spirálou, protože obrázky na obálce vypadají velmi hezky, elegantně a efektně.

Zjistit více

Kašírování je technologie, kdy se slabý potištěný papír nalepí na knihařskou lepenku. Nakašírovaná lepenka se používá především na pevné desky bloků a brožur nebo na krabičky.

Zjistit více

Vrtání

Vrtáme do papíru v průměr 2 – 14 mm. Až 200 mm od kraje.

Provádíme kulacení rohů. Zaoblování rohů běžně realizujeme rádiem R3, R7 a R15. 

Nejběžněji se provádí zaoblení všech čtyř rohů. Na přání je však možno zaoblovat jen jeden, dva nebo tři rohy.

Zjistit více

Výsek

Různé druhy papíru či plast můžeme vyseknout do požadovaného tvaru. Vyseknutá může být obálka či list publikace, ale může se jednat o samostatný výrobek. Příklopný výsek používáme pro výrobu stojánků kalendářů či krabiček. Při výseku používáme raznice vyrobené laserem.

Bigování

Bigování je knihařský úkon kdy pomocí bigovací lišty vytvoříme v papíru rýhu. Tato rýha slouži k hezkému, plynulému ohybu v případě skládaných letáků nebo různých typu brožur.

Každý výrobek je potřeba před odesláním dokonale zabalit a zabezpečit proti poškození při přepravě. Zakázky expedujeme zatavené skupinově do fólie, nebo zabalíme každý kus zvlášť. Výrobky můžeme zabalit také do kartonových krabic.

Zjistit více

Ruční Práce

Na některé zakázky ani stroj nestačí. Od toho tu jsou šikovné ruce našich zaměstnanců. 

Boboclip

Plastová vazba, kterou si sami kdykoliv otevřete, aniž byste k tomu potřebovali jakékoliv zařízení nebo stroj. Můžete měnit pořadí stránek nebo vyměnit za nové. Váš katalog, ceník, nebo informační brožura budou mít stále aktuální podobu. Maximální formát A4 a průměr 8 a 12mm

Vizitky, gumičky ploché, kulaté s kovovými koncovkami, kašírované desky s gumičkou, záložky, poutka na tužky.

Zjistit více